Extreme Networks
Extreme Networks 10960 Power Supply - 120 V AC
- SKU:
- 18124162
- MPN:
- 10960
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/22/2025 11:46:07 AM PST
- Stock Update:
- 10/22/2025 11:46:07 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Extreme Networks 10960 Power Supply- UPC: 644728109609
- Weight: 2.600 lbs
- Product Dimensions: 4.3 x 17.7 x 3.1 inches
- Item Weight: 2.6 pounds
- Manufacturer: Extreme Networks
770W AC P/S FRONT TO BACK AIRFLOW
Features
Compatibility:
Extreme Networks Summit X870 Series Switches
Extreme Networks Summit X870 Series Switches
Specs
| Power Description | |
| Output Power | 770 W |
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
| Height | 1.6" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 14.1" |
| General Information | |
| Brand Name | Extreme Networks |
| Manufacturer Website Address | http://www.extremenetworks.com |
| Product Type | Power Supply |
| Product Name | 10960 Power Supply |
| Manufacturer | Extreme Networks, Inc |
| Manufacturer Part Number | 10960 |
| Product Model | 10960 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Extreme Networks 10960 Power Supply - 120 V AC