Fellowes
Fellowes 9183201 Keyboard Palm W/ Support, Black (fel9183201)
- SKU:
- 18225609
- MPN:
- 9183201
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, CO, NH, NJ, NY, OH, TX, VA, WA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/29/2026 07:03:07 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $31.44 each 31.44 |
| Buy 3 | and pay only $28.40 each 28.4 |
| Buy 4 | and pay only $27.15 each 27.15 |
| Buy 5 - 9 | and pay only $25.71 each 25.71 |
| Buy 10 or above | and pay only $24.28 each 24.28 |
- Stock Update:
- 05/29/2026 07:03:07 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Patented Health-V Channel relieves wrist pressure to help prevent carpal tunnel syndrome. Self-adjusting pad helps place small or large hands in a neutral posture. Improved Microban antimicrobial protection helps keep product cleaner. Contoured shape encourages correct ergonomic position. Wrist Filling Material: Gel; Mouse Pad/Wrist Rest Type: Keyboard Palm Support; Color(s): Black; Theme: Solid Color.Global Product Type:Keyboard/Laptop Wrist Rests
Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Polyurethane |
| Weight (Approximate) | 11.84 oz |
| Product Color | Black |
| Height | 0.63" |
| Color Family | Black |
| Width | 18.25" |
| Depth | 3.38" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Fellowes |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Marketing Information | Improve your workstation comfort with this Fellowes® ergonomic keyboard wristrest support. The cool. self-adjusting gel conforms to your wrists to provide customized support. Microban® antimicrobial protection helps keep your wrist support cleaner. The black color 9183201 lets this wrist support blend in with your office furnishings, making it a seamless and functional addition to your desk. More from the Manufacturer |
| Product Type | Keyboard Pad |
| Product Name | Keyboard Palm Support with Microban® Protection |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 9183201 |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Information | |
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fellowes 9183201 Keyboard Palm W/ Support, Black (fel9183201)
$37.75