Fellowes
Fellowes Gel Crystal Wrist Rest Transparent - Blue (91137)
- SKU:
- 18078368
- MPN:
- 91137
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, MS warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/17/2026 11:55:10 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $24.34 each 24.34 |
| Buy 3 | and pay only $22.28 each 22.28 |
| Buy 4 | and pay only $20.76 each 20.76 |
| Buy 5 - 8 | and pay only $20.15 each 20.15 |
| Buy 9 or above | and pay only $18.59 each 18.59 |
- Stock Update:
- 05/17/2026 11:55:10 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Ergonomically designed to provide wrist support and comfort. Thick gel cushion conforms to the contours of your wrist to alleviate pressure. Stain-resistant covering wipes clean with a damp cloth. Nonskid rubber backing keeps rest firmly in place. Wrist Filling Material: Gel; Mouse Pad/Wrist Rest Type: Keyboard Wrist Rest; Color(s): Blue; Theme: Solid Color.Global Product Type:Keyboard/Laptop Wrist Rests
Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material |
|
| Weight (Approximate) | 11.04 oz |
| Product Color | Blue |
| Surface Material | Polyurethane |
| Height | 0.63" |
| Color Family | Blue |
| Width | 18.50" |
| Depth | 2.25" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | <p>1 year limited</p> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Fellowes |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Marketing Information | Wrist rest increases wrist support, relieves pressure and provides comfort. Geometrix design adds color and style to your desk. Easy-to-clean with damp cloth. Stain-resistant. Nonskid rubber backing stays put. |
| Product Type | Wrist Rest |
| Product Name | Gel Wrist Rest |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 91137 |
| Product Line | Crystals |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Durability |
|
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fellowes Gel Crystal Wrist Rest Transparent - Blue (91137)
$30.12