Fellowes
Fellowes Memory Foam Mouse Pad With Wrist Rest - Silver, Black (9175801)
- SKU:
- 18102004
- MPN:
- 9175801
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, MS, NJ warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/17/2026 12:25:51 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $21.80 each 21.8 |
| Buy 3 | and pay only $19.80 each 19.8 |
| Buy 4 | and pay only $18.42 each 18.42 |
| Buy 5 - 9 | and pay only $17.81 each 17.81 |
| Buy 10 or above | and pay only $16.13 each 16.13 |
- Stock Update:
- 05/17/2026 12:25:51 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Soft foam pillow responds to your bodys weight and warmth, yet never loses its shape. Conforms to your wrist for exceptional comfort while redistributing pressure points for soothing support and retaining body heat for improved circulation. Also ensures proper hand position while typing and mousing. Durable jersey covering withstands daily wear and tear. Non-skid backing holds pad firmly in place. Wrist Filling Material: Foam; Mouse Pad/Wrist Rest Type: Mouse Pad with Wrist Rest; Color(s): Black/Silver; Theme: Dual Color.Global Product Type:Cushioned Mouse Pads
Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Memory Foam |
| Weight (Approximate) | 6.88 oz |
| Product Color | Silver |
| Surface Material | Jersey |
| Height | 1" |
| Color Family | Silver |
| Width | 7.94" |
| Depth | 9.25" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | <p>1 year limited</p> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Fellowes |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Marketing Information | Mouse pad offers a soft foam pillow that responds to your body's weight and warmth, but never loses it shape. Soft memory foam conforms to wrist for exceptional comfort. Special design redistributes pressure points for soothing support and to retain body heat for improved circulation. Optical mouse-friendly mouse pad ensures proper hand position while typing. Nonskid backing holds pad firmly in place. Durable jersey covering withstands daily wear and tear. |
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Name | Memory Foam Mouse Pad/Wrist Rest |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 9175801 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Printed Design/Pattern/Texture | Silver Streak |
| Durability |
|
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fellowes Memory Foam Mouse Pad With Wrist Rest - Silver, Black (9175801)
$27.59