Fellowes
Fellowes Mouse Pad With Wrist Rest - 1.12" X 6.25" X 10.12" - Graphite, Platinum (91741)
- SKU:
- 18225566
- MPN:
- 91741
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CA, CO, FL, GA, IN, MD, MN, MO, NC, NH, NJ, OH, OK, TX, UT, VA, WA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/03/2026 07:44:57 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $32.96 each 32.96 |
| Buy 3 - 4 | and pay only $29.91 each 29.91 |
| Buy 5 - 9 | and pay only $27.22 each 27.22 |
| Buy 10 - 19 | and pay only $25.74 each 25.74 |
| Buy 20 or above | and pay only $25.12 each 25.12 |
- Stock Update:
- 04/03/2026 07:44:57 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Wrist rest provides exceptional support while redistributing pressure points. Soft, durable Lycra covering withstands daily wear and tear. Non-skid base holds wrist rest firmly in place. Wrist Filling Material: Gel; Mouse Pad/Wrist Rest Type: Mouse Pad with Wrist Rest; Color(s): Graphite/Platinum; Theme: Dual Color.Global Product Type:Cushioned Mouse Pads
Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Gel |
| Weight (Approximate) | 9.76 oz |
| Product Color |
|
| Surface Material | Lycra |
| Height | 0.94" |
| Color Family | Gray |
| Width | 6.25" |
| Depth | 10.13" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | <p>1 year limited</p> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Fellowes |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Marketing Information | Wrist rest/mouse pad is ergonomically designed to conform to your wrist, providing firm, soothing support while redistributing pressure points for exceptional comfort. Mouse pad is optical mouse-friendly for superior tracking control. Durable covering withstands daily wear and tear. Nonskid base holds wrist rest firmly in place. |
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Name | Gel Wrist Rest and Mouse Pad |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 91741 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Durability |
|
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fellowes Mouse Pad With Wrist Rest - 1.12" X 6.25" X 10.12" - Graphite, Platinum (91741)
$39.18