Fellowes
Fellowes Mouse Pad With Wrist Rest - 1.12" X 6.25" X 10.12" - Graphite, Platinum (91741)
- SKU:
- 18225566
- MPN:
- 91741
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our MS warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/29/2026 11:25:25 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 or above | and pay only $28.90 each 28.9 |
- Stock Update:
- 05/29/2026 11:25:25 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Wrist rest provides exceptional support while redistributing pressure points. Soft, durable Lycra covering withstands daily wear and tear. Non-skid base holds wrist rest firmly in place. Wrist Filling Material: Gel; Mouse Pad/Wrist Rest Type: Mouse Pad with Wrist Rest; Color(s): Graphite/Platinum; Theme: Dual Color.Global Product Type:Cushioned Mouse Pads
Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Gel |
| Weight (Approximate) | 9.76 oz |
| Product Color |
|
| Surface Material | Lycra |
| Height | 0.94" |
| Color Family | Gray |
| Width | 6.25" |
| Depth | 10.13" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | <p>1 year limited</p> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Fellowes |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Marketing Information | Wrist rest/mouse pad is ergonomically designed to conform to your wrist, providing firm, soothing support while redistributing pressure points for exceptional comfort. Mouse pad is optical mouse-friendly for superior tracking control. Durable covering withstands daily wear and tear. Nonskid base holds wrist rest firmly in place. |
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Name | Gel Wrist Rest and Mouse Pad |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 91741 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Durability |
|
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fellowes Mouse Pad With Wrist Rest - 1.12" X 6.25" X 10.12" - Graphite, Platinum (91741)
$34.13