Fellowes
Fellowes Mouse Pad / Wrist Support With Microban Protection - 0.9" X 8.3" X 9.9" - Graphite (FEL9184001)
- SKU:
- 18225613
- MPN:
- fel-9184001
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CO warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/29/2026 06:50:31 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $16.25 each 16.25 |
| Buy 3 | and pay only $15.18 each 15.18 |
| Buy 4 | and pay only $14.53 each 14.53 |
| Buy 5 - 9 | and pay only $13.83 each 13.83 |
| Buy 10 or above | and pay only $12.69 each 12.69 |
- Stock Update:
- 05/29/2026 06:50:31 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Improve your workstation comfort with this Fellowes ergonomic palm and wrist support. The jersey fabric cover keeps the support soft to the touch with a breathable design to keep you comfortable and cool. Self-adjusting memory foam conforms to your wrists to provide customized support. Microban antimicrobial protection helps keep your product cleaner. The color lets this wrist support blend in with your office furnishings, making it a seamless and functional addition to your desk. MICROBAN antimicrobial protection. Wrist Filling Material: Memory Foam; Mouse Pad/Wrist Rest Type: Mouse Pad with Wrist Rest; Color(s): Graphite; Theme: Solid Color.Global Product Type:Cushioned Mouse Pads
Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Memory Foam |
| Weight (Approximate) | 8.48 oz |
| Product Color | Graphite |
| Surface Material | Jersey |
| Height | 0.88" |
| Color Family | Gray |
| Width | 8.25" |
| Depth | 9.88" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Fellowes |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Marketing Information | Improve your work station comfort with this Fellowes® ergonomic mouse pad with wristrest support. The jersey fabric cover keeps the support soft to the touch with a breathable design to keep you comfortable and cool. Self-adjusting memory foam conforms to your wrists to provide customized support. Microban® antimicrobial protection helps keep your wrist support cleaner. The graphite color 9184001 lets this wrist support blend in with your office furnishings, making it a seamless and functional addition to your desk. |
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Name | Mouse Pad / Wrist Support with Microban® Protection |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 9184001 |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Information | |
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fellowes Mouse Pad / Wrist Support With Microban Protection - 0.9" X 8.3" X 9.9" - Graphite (FEL9184001)
$20.78