Fellowes
Fellowes Photo Gel Mouse Pad (fel-9549901)
- SKU:
- 18088457
- MPN:
- fel-9549901
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, MS warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/29/2026 11:33:20 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $24.10 each 24.1 |
| Buy 3 | and pay only $22.04 each 22.04 |
| Buy 4 or above | and pay only $20.53 each 20.53 |
- Stock Update:
- 05/29/2026 11:33:20 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Stylish Gel Support adds color to your workspace. Self-adjusting gel support conforms to your wrist for personalized comfort. Microban antimicrobial protection keeps your product cleaner. Stain-resistant polyurethane covering wipes clean with damp cloth. Nonskid rubber backing keeps keyboard palm support in place. Wrist Filling Material: Gel; Mouse Pad/Wrist Rest Type: Mouse Pad with Wrist Rest; Color(s): Black/White; Theme: Chevron.Global Product Type:Cushioned Mouse Pads
Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material |
|
| Weight (Approximate) | 6.88 oz |
| Product Color |
|
| Surface Material | Polyurethane |
| Height | 9.25" |
| Color Family | Dual Color |
| Width | 7.88" |
| Depth | 0.88" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | <p>1 Year Limited</p> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Fellowes |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Marketing Information | Keep your wrist aligned and express your style with this black chevron photo gel mouse pad with wrist support.The Fellowes® Photo Gel ergonomic 9549901 mouse pad with wrist rest, uses self-adjusting gel to provide superior comfort and softness to help in relieving wrist pressure. The MICROBAN® antimicrobial protection helps keep your product cleaner. The stain-resistant polyurethane covering is easy to clean. The non-skid rubber backing keeps the pad in place. More from the Manufacturer |
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Name | Photo Gel Mouse Pad and Wrist Rest with Microban |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 9549901 |
| Product Line | Photo Gel |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Printed Design/Pattern/Texture | Chevron |
| Durability |
|
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fellowes Photo Gel Mouse Pad (fel-9549901)
$29.91