First Base Inc
DAC Non-Skid Laptop Stand With 4-Port USB 3.0 Hub (dta-21680)
- SKU:
- 18111358
- MPN:
- dta-21680
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our GA, IN, MO, NC, NH, NJ warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/17/2026 01:49:42 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $53.15 each 53.15 |
| Buy 3 | and pay only $49.29 each 49.29 |
| Buy 4 - 8 | and pay only $48.04 each 48.04 |
| Buy 9 or above | and pay only $46.23 each 46.23 |
- Stock Update:
- 05/17/2026 01:49:42 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Data Accessories DTA21680 USB 3.0 DAC Laptop Stand44; Black- Color: Black
- Material: Aluminum Alloy
- Height: 3
- Width: 9.8
- Length: 12.1
- Manufacturer: DATA ACCESSORIES
- Brand: Data Accessories
- Number of Items: 1
- Manufacturer Part Number: 21680
Laptop stand features a fourport USB 30 hub for fast datatransfer rates and easy charging of your devices Nonskid silicone surface and base keep your laptop securely in place to prevent mishaps Strong durable aluminum alloy provides sturdy support for your laptop Raised construction keeps your laptop at the perfect eye level to prevent discomfort Specifications. Color Black. Material Aluminum Alloy. Height 3. Width 98. Length 121
Features
Country of Origin:
China
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material |
|
| Product Color | Black |
| Height | 3" |
| Color Family | Black |
| Width | 12" |
| Depth | 9.75" |
| General Information | |
| Brand Name | DAC® |
| Manufacturer Website Address | http://www.first-base.com |
| Marketing Information | Laptop stand features a four-port, USB 3.0 hub for fast data-transfer rates and easy charging of your devices. Nonskid silicone surface and base keep your laptop securely in place to prevent mishaps. Strong, durable aluminum alloy provides sturdy support for your laptop. Raised construction keeps your laptop at the perfect eye level to prevent discomfort. More from the Manufacturer |
| Product Type | Notebook Stand |
| Product Name | MP-220 Non-Skid Laptop Stand With 4-Port USB 3.0 Hub, Black |
| Manufacturer | First Base, Inc |
| Manufacturer Part Number | 21680 |
| Product Model | MP-220 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Technical Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 15.60" |
| Maximum Load Capacity | 20 lb |
| Application/Usage | Notebook |
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
DAC Non-Skid Laptop Stand With 4-Port USB 3.0 Hub (dta-21680)
$58.88