itw pro brands
Fresh Products Ourfreshe Air Freshener Refill (ofe36cv)
- SKU:
- 21357365
- MPN:
- ofe36cv
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IN warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/27/2026 09:47:54 PM PST
- Stock Update:
- 05/27/2026 09:47:54 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Assembly Required:
No
0%
No
United States
0%
No
Post-consumer-waste%:
0%
Compatibility:
Fresh Products Ourfreshe Air Freshener Dispenser
Recycled:
No
Country of Origin:
United States
Recycled Content:
0%
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 2.54 oz |
| Product Color | White |
| Height | 4.3" |
| Color Family | White |
| Width | 0.9" |
| Depth | 3.9" |
| General Information | |
| Brand Name | Fresh Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.freshproducts.com |
| Marketing Information | Ourfreshe Air Freshener Refill is designed for larger spaces, containing three to five times more fragrance than typical plug-ins and freshening more area. Coconut Vanilla scent blends creamy coconut milk and sweet vanilla with bright notes of lemon and orange, finished with warm sugared sandalwood. Dry-fragrance technology doesn't contain any acetone or other damaging propellants, eliminating sticky residues, spills and leaks. Refills are 100 percent recyclable, include a biodegradable additive and are part of a Fresh Products' closed-loop recycling program. Refill is compatible with the Ourfreshe air freshener dispenser (not included). |
| Product Type | Air Freshener Refill |
| Product Name | Ourfreshe Air Freshener Refill |
| Manufacturer | Fresh Products, LLC |
| Manufacturer Part Number | OFE36CV |
| Product Line | ourfreshe |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Product Information | |
| Features |
|
| Scent | Coconut Vanilla |
| Effective Duration | 30 Day |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fresh Products Ourfreshe Air Freshener Refill (ofe36cv)
$159.44