Hewlett Packard
HPI SOURCING - NEW EliteOne 800 G6 All-in-One Computer - Intel Core i5 10th Gen i5-10500 - 16 GB - 256 GB SSD - 23.8" Full HD - Desktop (2t2e4ut)
- SKU:
- 20502115
- MPN:
- 2t2e4ut
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Environmental Certification:
TCO Certified Edge
Yes
China Energy Conservation Program (CECP)
Security Slot
Yes
Mexico
TCO Certified Edge
Environmentally Friendly:
Yes
Energy Efficiency Certification:
China Energy Conservation Program (CECP)
Features:
Security Slot
TCO Certified:
Yes
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE)
Country of Origin:
Mexico
Specs
| Power Description | |
| Input Voltage |
|
| Processor | |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| vPro Technology | Yes |
| Processor Generation | 10th Gen |
| Processor Model | i5-10500 |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 3.10 GHz |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Width | 21.2" |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | Type-C® SuperSpeed USB 10 signaling rate Gbps port 1 rear 1 side |
| DisplayPort (Rear) | Yes |
| USB Type-C (Rear) | Yes |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 3 |
| Total Number of USB Ports | 7 |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 2 |
| HDMI (Rear) | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs (Rear) | 1 |
| Memory | |
| Standard Memory | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Intel Optane Memory Ready | Yes |
| Display & Graphics | |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 23.8" |
| Screen Mode | Full HD |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 630 |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| General Information | |
| Brand Name | HPI SOURCING - NEW |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Product Name | EliteOne 800 G6 24 All-In-One PC |
| Manufacturer | HPI SOURCING - NEW |
| Manufacturer Part Number | 2T2E4UT |
| Product Series | 800 G6 |
| Product Line | EliteOne |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
HPI SOURCING - NEW EliteOne 800 G6 All-in-One Computer - Intel Core i5 10th Gen i5-10500 - 16 GB - 256 GB SSD - 23.8" Full HD - Desktop (2t2e4ut)