Hewlett Packard
Hp Business Desktop Prodesk 600 G6 Desktop Computer - Intel Core I5 10th Gen I5-10500 Hexa-core [6 Core] 3.10 Ghz - 8 Gb Ram Ddr4 Sdram - 512 Gb Nvme M.2 Pci Express Ssd - Small Form (692c5ut-aba)
- SKU:
- 19195150
- MPN:
- 692c5ut-aba
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
SBUY PRODESK 600 G6 SFF Intel I5-10500, 512GB SSD, 8GB DDR4, W11 PRO 64 DG106, 3- UPC: 196548513635
- Weight: 12.500 lbs
- Hard Drive: ?Solid State Hard Drive
- Brand: ?HP
- Item model number: ?692C5UT#ABA
- Processor Brand: ?Intel
SBUY PRODESK 600 G6 SFF INTEL I5-10500, 512GB SSD, 8GB DDR4, W11 PRO 64 DG106, 3
Package Contents:
Features
Package Contents:
ProDesk 600 G6 Small Form Factor PC Keyboard Mouse
Security Slot
Features:
Security Slot
Specs
| Processor | |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 10th Gen |
| Processor Model | i5-10500 |
| Maximum Turbo Speed | 4.50 GHz |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 3.10 GHz |
| Chipset | |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Chipset Model | Q470 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Small Form Factor |
| Weight (Approximate) | 8.60 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 3.7" |
| Color Family | Black |
| Width | 10.6" |
| Depth | 11.9" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Configuration | 1 x 8GB |
| Total Number of Memory Slots | 4 |
| Number of Occupied Memory Slots | 1 |
| Display & Graphics | |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 630 |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| General Information | |
| Brand Name | HP |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Marketing Information | HP Desktop Computers and All-in-Ones It's easy to create, play and stream with the power of HP |
| Product Type | Desktop Computer |
| Product Name | ProDesk 600 G6 Small Form Factor PC |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 692C5UT#ABA |
| Product Series | ProDesk 600 G6 |
| Product Line | Business Desktop |
| Technical Information | |
| Release Year | 2022 |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| Solid State Drive Configuration | 512GB |
| SSD Form Factor | NVMe M.2 PCI Express |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 SuperSpeed USB Type-C" 10Gbps signaling rate |
| DisplayPort (Rear) | Yes |
| Total Number of USB Ports | 10 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| Number of DisplayPort Outputs (Rear) | 2 |
| Operating System | |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Language | English |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Hp Business Desktop Prodesk 600 G6 Desktop Computer - Intel Core I5 10th Gen I5-10500 Hexa-core [6 Core] 3.10 Ghz - 8 Gb Ram Ddr4 Sdram - 512 Gb Nvme M.2 Pci Express Ssd - Small Form (692c5ut-aba)