Hewlett Packard
Hewlett Packard 7K6C7AA Smart Buy Z4 Rack Dual Pcie Fram Gen5x16+ Pcie Gen5x16
- SKU:
- 21341907
- MPN:
- 7k6c7aa
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 12/29/2025 09:40:23 AM PST
- Stock Update:
- 12/29/2025 09:40:23 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Compatibility:
HP ZCentral 4R Workstation
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 15.87 oz |
| Height | 1.7" |
| Width | 14.8" |
| Depth | 5.1" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| I/O Expansions | |
| Total Number of Expansion Slots | 2 |
| Expansion Slot Type | PCI Express 5.0 x16 |
| General Information | |
| Brand Name | HP |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Product Type | Riser Card |
| Product Name | ZCentral 4R Dual PCIe Slot Riser |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 7K6C7AA |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Hewlett Packard 7K6C7AA Smart Buy Z4 Rack Dual Pcie Fram Gen5x16+ Pcie Gen5x16