Hewlett Packard
HP 322pf 22 Class Full HD LCD Monitor - 16:9 - Black" (9U5B0UT#ABA) 9U5B0UT#ABA
- SKU:
- 20894198
- MPN:
- 9u5b0ut-aba
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/09/2026 08:28:11 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 14 or above | and pay only $88.76 each 88.76 |
- Stock Update:
- 05/09/2026 08:28:11 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Overview Make your everyday experience more productive and enjoyable with an expanded workspace for projects and assignments. This sleek 21.5" FHD monitor boasts a quality IPS screen that's visible from any angle and up to 100 Hz refresh rate for sharp images and fluid motion. Tilt What's in the box? Monitor; HDMI cable; Warranty card; Quick Setup Poster; AC power cord Disclaimers All performance specifications represent the typical specifications provided by HP's component manufacturers; actual performance may vary either higher or lower. 100 Hz refresh rate can be supported via HDMI and DP cable connection only. 60 Hz refresh rate with VGA. Based on US EPEAT registration according to IEEE 1680.1-2018 EPEAT. EPEAT status varies by country. Visit www.epeat.net for more information. 100% outer box/corrugate cushion packaging made from sustainably sourced certified and recycled fibers. Fiber cushions made from 100% recycled wood fiber and organic material. Any plastic cushions are made from >90% recycled plastic. Excludes plastic bags and plastic foam sheeting.Display: IPS; LCD Resolution: FHD (1920 x 1080) Dimensions WxDxH: 19.21 x 2.02 x 11.59 in
Features
Package Contents:
Series 3 Pro 21.5 inch FHD Monitor - 322pf HDMI cable Warranty card Quick Setup Poster AC power cord
Yes
Energy Star:
Yes
Specs
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Weight (Approximate) | 7.16 lb |
| Height with Stand | 14.89" |
| Product Color | Black |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Depth with Stand | 7.10" |
| Height | 11.6" |
| Width with Stand | 19.21" |
| Color Family | Black |
| Width | 19.2" |
| Depth | 2" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Interfaces/Ports | |
| VGA | Yes |
| HDMI Version | 1.4 |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of VGA Ports | 1 |
| HDMI | Yes |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| DisplayPort Version | 1.2 |
| Interface |
|
| Video | |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Refresh Rate | 100 Hz |
| General Information | |
| Brand Name | HP |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Product Type | LCD Monitor |
| Product Name | Series 3 Pro 21.5 inch FHD Monitor - 322pf |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 9U5B0UT#ABA |
| Product Model | 322pf |
| Product Series | 3 Pro |
| Technical Information | |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Response Time Details | 5 ms GTG (OD) |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Stand Adjustments | Tilt |
| Viewable Screen Size | 21.5" |
| Response Time | 5 ms |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Surface | Matte |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Screen Size Class | 22" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Audio | |
| Speakers | No |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
HP 322pf 22 Class Full HD LCD Monitor - 16:9 - Black" (9U5B0UT#ABA) 9U5B0UT#ABA
$99.59