Hewlett Packard
HP AC Adapter (HSTNNLA25)
- SKU:
- 20615536
- MPN:
- hstnn-la25
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/24/2026 09:40:37 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $100.82 each 100.82 |
| Buy 3 - 4 | and pay only $98.39 each 98.39 |
| Buy 5 | and pay only $96.40 each 96.4 |
| Buy 6 or above | and pay only $93.40 each 93.4 |
- Stock Update:
- 04/24/2026 09:40:37 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Adapter 180W Charger for HP Laptops (Part Number HSTNN-LA25) by HPNew Replacement for HSTNN-LA25, Exceeds Original Specs, 100% Compatible! Get One for Home, One for Office.
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Current | 6.15 A |
| Maximum Output Power | 120 W |
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| General Information | |
| Brand Name | HP |
| Manufacturer Website Address | https://imaginenext.ingrammicro.com/sourcing-and-certified-pre-owned |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | AC Adapter |
| Manufacturer | HPI - RPB Certified Parts |
| Manufacturer Part Number | HSTNN-LA25 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
HP AC Adapter (HSTNNLA25)
$108.07