Hewlett Packard
HP AC Adapter (677770001)
- SKU:
- 20693122
- MPN:
- 677770-001
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/13/2026 12:26:49 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $67.41 each 67.41 |
| Buy 3 | and pay only $64.95 each 64.95 |
| Buy 4 - 8 | and pay only $63.70 each 63.7 |
| Buy 9 | and pay only $61.69 each 61.69 |
| Buy 10 or above | and pay only $59.93 each 59.93 |
- Stock Update:
- 05/13/2026 12:26:49 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
HP 19.5V 3.33A 65W Replacement AC Adapter for HP ENVY 6-1000 Series: HP ENVY 6-1001tu, 6-1001tx, 6-1002tu, 6-1003tu, 6-1003tx, 6-1004tx, 6-1005tu, 6-1005tx, 6-1006tu, 6-1007tu, 6-1007tx, 6-1008tx, 6-1009tx, 6-1010tu, 6-1010tx, 6-1011tx, 6-1013tx, 6-1014tu, 6-1014tx, 6-1015tx, 6-1016tu, 6-1016tx, 6-1017tx, 100% Compatible with P/N: 693715001,677770-001, 613149-003, ADP-65HB FC.- Original HP P/N:693715-001
- Output: 19.5V Power: 65W / 3.33A
- InPut :110-240V
- Power Cord Included
- Manufacturer: NBP
HP 19.5V 3.33A 65W Replacement AC Adapter for HP ENVY 6-1000 Series: HP ENVY 6-1001tu, 6-1001tx, 6-1002tu, 6-1003tu, 6-1003tx, 6-1004tx, 6-1005tu, 6-1005tx, 6-1006tu, 6-1007tu, 6-1007tx, 6-1008tx, 6-1009tx, 6-1010tu, 6-1010tx, 6-1011tx, 6-1013tx, 6-1014tu, 6-1014tx, 6-1015tx, 6-1016tu, 6-1016tx, 6-1017tx, 100% Compatible with P/N: 693715-001,677770-001, 613149-003, ADP-65HB F
Specs
| Power Description | |
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Maximum Output Power | 65 W |
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| General Information | |
| Brand Name | HP |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | AC Adapter |
| Manufacturer | HPI SOURCING - NEW |
| Manufacturer Part Number | 677770-001 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
HP AC Adapter (677770001)
$73.22