Hewlett Packard
HP OmniStudio 24-cv000 24-cv0460 All-in-One Computer - AMD Athlon Gold Athlon 10 20 - 8 GB - PCI Express NVMe SSD - 23.8" Full HD - Desktop - Jet Black (d2bm2aa-aba)
- SKU:
- 21525434
- MPN:
- d2bm2aa-aba
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, GA, IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/20/2026 03:31:25 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 or above | and pay only $678.95 each 678.95 |
- Stock Update:
- 05/20/2026 03:31:25 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Overview | Clarity, comfort, and power for everything you do
The HP OmniStudio 24-inch All-in-One Desktop keeps up with your family's busy day, powered by AMD processors for smooth, reliable performance. Featuring a vibrant Full HD display and ample storage, it's perfect for home, work, and entertainment.
Performance you can count on
Power through projects with smooth, reliable AMD performance for work, study, and entertainment.
Built to belong. Designed for comfort.
Find your perfect angle with the tiltable stand and enjoy a wider view in a sleek, compact design.
Built to stream, share, and stay in touch
Look and sound your best with a 24" Full HD display, fast Wi-Fi, and 1080p webcam for smooth calls.
Built with our shared future in mind
Designed with recycled metals and recycled plastic. EPEAT® Gold with Climate+ and ENERGY STAR® certified.
Features | Get a fresh perspective
From a rejuvenated Start menu, to new ways to connect to your favorite people, news, games, and content-Windows 11 is the place to think, express, and create in a natural way.
Anti-glare panel
Enjoy the sun and your favorite content with this anti-glare panel. Non-reflective and low gloss means you'll get less glare while you're outside.
Screen to body ratio
Revolutionize your display and see more of what you love with this slim bezel design. Enjoy an immersive multimedia experience with a maximized viewing area.
ENERGY STAR® certified
Save energy and money with ENERGY STAR®, certified by the EPA so you will use less energy and save money where it counts most.
HP True Vision FHD
Video chat in vibrant clarity with Full HD resolution, even in low light, and make every conversation a face-to-face experience for a better way to stay in touch.
USB Type-C® 10Gbps signaling data rate
Plug in your external storage with this USB Type-C® port, featuring 10Gbps signaling data rate. And it's reversible, so you never have to worry about plugging in upside down.
Package Contents:
- OmniStudio All-in-One Desktop 24-cv0460 PC
- Keyboard
- Mouse
- Power Adapter
- Entry Stand
Features
- OmniStudio All-in-One Desktop 24-cv0460 PC
- Keyboard
- Mouse
- Power Adapter
- Entry Stand
Environmental Certification:
Electronic Product Environmental Assessment Tool Gold (EPEAT Gold)
Electronic Product Environmental Assessment Tool Climate+ (EPEAT Climate+)
Environmentally Friendly:
Yes
Energy Star:
Yes
Features:
Low Blue Light
Specs
| Built-in Devices | |
| Camera Privacy Shutter | Yes |
| Speaker Power | 4 W |
| Webcam | Yes |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 90 W |
| Processor | |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Processor Series | Athlon 10 |
| Processor Threads | 4 |
| L3 Cache | 4 MB |
| Processor Model | 20 |
| Maximum Turbo Speed | 3.70 GHz |
| Processor Type | Athlon Gold |
| Chipset | |
| Chipset Manufacturer | AMD |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Weight (Approximate) | 10.16 lb |
| Product Color | Jet Black |
| Height | 17.6" |
| Color Family | Black |
| Width | 21.3" |
| Depth | 7.3" |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | No |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 23.8" |
| Brightness | 250 Nit |
| Screen Mode | Full HD |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Standard Refresh Rate | 100 Hz |
| Graphics Controller Manufacturer | AMD |
| Graphics Controller Model | Radeon 610M Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| General Information | |
| Brand Name | HP |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Marketing Information | Overview | Clarity, comfort, and power for everything you do The HP OmniStudio 24-inch All-in-One Desktop keeps up with your family's busy day, powered by AMD processors for smooth, reliable performance. Featuring a vibrant Full HD display and ample storage, it's perfect for home, work, and entertainment. Performance you can count on Power through projects with smooth, reliable AMD performance for work, study, and entertainment. Built to belong. Designed for comfort. Find your perfect angle with the tiltable stand and enjoy a wider view in a sleek, compact design. Built to stream, share, and stay in touch Look and sound your best with a 24" Full HD display, fast Wi-Fi, and 1080p webcam for smooth calls. Built with our shared future in mind Designed with recycled metals and recycled plastic. EPEAT® Gold with Climate+ and ENERGY STAR® certified. Features | Get a fresh perspective From a rejuvenated Start menu, to new ways to connect to your favorite people, news, games, and content-Windows 11 is the place to think, express, and create in a natural way. Anti-glare panel Enjoy the sun and your favorite content with this anti-glare panel. Non-reflective and low gloss means you'll get less glare while you're outside. Screen to body ratio Revolutionize your display and see more of what you love with this slim bezel design. Enjoy an immersive multimedia experience with a maximized viewing area. ENERGY STAR® certified Save energy and money with ENERGY STAR®, certified by the EPA so you will use less energy and save money where it counts most. HP True Vision FHD Video chat in vibrant clarity with Full HD resolution, even in low light, and make every conversation a face-to-face experience for a better way to stay in touch. USB Type-C® 10Gbps signaling data rate Plug in your external storage with this USB Type-C® port, featuring 10Gbps signaling data rate. And it's reversible, so you never have to worry about plugging in upside down. |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Product Name | OmniStudio All-in-One Desktop 24-cv0460 PC |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | D2BM2AA#ABA |
| Product Model | 24-cv0460 |
| Product Series | 24-cv000 |
| Product Line | OmniStudio |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Drive Type | SSD |
| Solid State Drive Interface | PCI Express NVMe |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate |
| HDMI | Yes |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi Generation | Wi-Fi 6 |
| LAN Manufacturer | Realtek |
| LAN Model | RTL8111HSH-CG |
| Operating System | |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Home |
Warranty Information