HPE / Aruba Networks
HPE / Aruba S0J43A Mounting Box for Wireless Access Point
- SKU:
- 20770582
- MPN:
- s0j43a
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 04/29/2026 09:42:51 AM PST
- Stock Update:
- 04/29/2026 09:42:51 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Application/Usage:
Wall
Wall
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Weight (Approximate) | 7.68 oz |
| Height | 4.88" |
| Width | 0.71" |
| Depth | 5.98" |
| General Information | |
| Brand Name | Aruba |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Product Type | Mounting Box |
| Product Name | Networking AP-600H-MNT2 Dual Hang Wall-Box Mount Kit |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number | S0J43A |
| Packaged Quantity | 1 Piece |
| Product Information | |
| Mount Function | Wall Mount |
| Mount Surface | Wall |
| Device Supported | Wireless Access Point |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
HPE / Aruba S0J43A Mounting Box for Wireless Access Point