Hewlett Packard
HPI SOURCING - NEW P22v G5 20" Class Full HD LED Monitor - 16:9 (64v81aa-aba)
- SKU:
- 21193745
- MPN:
- 64v81aa-aba
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 05/18/2026 12:40:38 PM PST
- Stock Update:
- 05/18/2026 12:40:38 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Environmental Certification:
TCO Certified Displays
Yes
Yes
Yes
TCO Certified Displays
Environmentally Friendly:
Yes
Energy Star:
Yes
TCO Certified:
Yes
Specs
| Power Description | |
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Height with Stand | 15.23" |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Depth with Stand | 7.11" |
| Height | 11.9" |
| Width with Stand | 19.85" |
| Width | 19.9" |
| Weight with Stand (Approximate) | 6.17 lb |
| Depth | 2" |
| Interfaces/Ports | |
| VGA | Yes |
| Number of VGA Ports | 1 |
| HDMI | Yes |
| Video | |
| Native Contrast Ratio | 3,000:1 |
| Brightness | 200 Nit |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Dynamic Contrast Ratio | 8,000,000:1 |
| Standard Refresh Rate | 75 Hz |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| General Information | |
| Brand Name | HPI SOURCING - NEW |
| Product Type | LED Monitor |
| Product Name | P22v G5 FHD Monitor (64V81AA) |
| Manufacturer | HPI SOURCING - NEW |
| Manufacturer Part Number | 64V81AA#ABA |
| Product Model | P22v G5 |
| Technical Information | |
| Response Time Details | 5 ms GTG (OD) |
| HDCP Supported | Yes |
| Response Time | 5 ms |
| Glass Hardness | 3H |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Technology | Vertical Alignment (VA) |
| Pixel Pitch | 0.25000 mm x 0.25000 mm |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Stand Adjustments | Tilt |
| Horizontal Frequency | 54 kHz to 88.10 kHz |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| Features |
|
| Vertical Frequency | 48 Hz to 75 Hz |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Backlight Technology | Edge LED |
| Adjustable Stand | Yes |
| Screen Size Class | 20" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
HPI SOURCING - NEW P22v G5 20" Class Full HD LED Monitor - 16:9 (64v81aa-aba)