Kinesis Corporation
Kinesis Freestyle2 Palm Supports & Pads AC806PSBLK
- SKU:
- 18134332
- MPN:
- ac806ps-blk
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, MS warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/26/2026 11:42:28 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $29.74 each 29.74 |
| Buy 3 | and pay only $27.13 each 27.13 |
| Buy 4 | and pay only $26.12 each 26.12 |
| Buy 5 or above | and pay only $25.48 each 25.48 |
- Stock Update:
- 04/26/2026 11:42:28 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Package Contents:
- Freestyle2 Palm Supports - Black
- Palm Pad
Features
Package Contents:
Packaged Quantity: 1 Pair
Keyboard
- Freestyle2 Palm Supports - Black
- Palm Pad
Additional Information:
Compatibility: Freestyle2 Keyboard
Application/Usage:
Keyboard
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 5.76 oz |
| Length | 7.50" |
| Product Color | Black |
| Height | 0.50" |
| Color Family | Black |
| Width | 3" |
| General Information | |
| Brand Name | Kinesis |
| Package Type | Retail |
| Manufacturer Website Address | http://www.kinesis-ergo.com |
| Marketing Information | Palm supports attach easily to the front edge of the Freestyle2 keyboard. Promotes neutral wrist posture. Palm pads included. More from the Manufacturer |
| Product Type | Wrist Rest |
| Product Name | Ac806Psblk Freestyle2 Palm Supports In Black |
| Manufacturer | Kinesis Corporation |
| Manufacturer Part Number | AC806PS-BLK |
| Packaged Quantity | 1 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Kinesis Freestyle2 Palm Supports & Pads AC806PSBLK
$35.31