Konica Minolta
Konica Minolta Tn-216k Toner Cartridge - Black Laser - 29000 Page (a11g131)
- SKU:
- 18226382
- MPN:
- a11g131
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our Il, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/22/2026 03:25:04 AM PST
- Stock Update:
- 05/22/2026 03:25:04 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Konica Minolta is dedicated to providing high-quality prints and continued printer reliability. Competitively priced and specifically engineered, genuine Konica consumables provide the best possible resolution, color and shading. Yields 29,000 pages Product Details:Features
Compatibility:
Konica Minolta bizhub C220 Copier
Konica Minolta bizhub C220 Copier
Specs
| General Information | |
| Brand Name | Konica Minolta |
| Manufacturer Website Address | http://www.konicaminolta.us |
| Marketing Information | TN-216K Toner Black |
| Product Condition | Original |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Product Name | TN-216K Toner Cartridge |
| Manufacturer | Konica Minolta |
| Manufacturer Part Number | A11G131 |
| Product Model | TN-216K |
| Technical Information | |
| Print Color | Black |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 29000 Pages |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Konica Minolta Tn-216k Toner Cartridge - Black Laser - 29000 Page (a11g131)
$88.10