Lenovo
Lenovo Mounting Adapter for Mini PC, Power Adapter - Black (4xf1m39041)
- SKU:
- 21052579
- MPN:
- 4xf1m39041
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/29/2026 06:32:14 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $26.31 each 26.31 |
| Buy 3 | and pay only $23.81 each 23.81 |
| Buy 4 | and pay only $22.22 each 22.22 |
| Buy 5 - 7 | and pay only $21.45 each 21.45 |
| Buy 8 or above | and pay only $19.82 each 19.82 |
- Stock Update:
- 04/29/2026 06:32:14 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
ThinkCentre Tiny Power Cage III is a mounting solution that provides an efficient and secure Power adapter mounting solution for your Tiny PC. It is designed to fit ThinkCentre 135W AC Adapter Gen 2 (Slim Tip) and original 170W slim tip power adapter. To Complete this solution the ThinkCentre Tiny Sandwich Kit II(4XH0N04098) or Tiny VESA Mount II(Option PN: 4XF0N03161) is required.
Features
Compatibility:
ThinkCentre - 135W/170W Gen 2(Power Adapter)
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 7.05 oz |
| Product Color | Black |
| Height | 1.59" |
| Color Family | Black |
| Depth | 3.30" |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | ThinkCentre Tiny Power Cage III is a mounting solution that provides an efficient and secure Power adapter mounting solution for your Tiny PC. It is designed to fit ThinkCentre 135W AC Adapter Gen 2 (Slim Tip) and original 170W slim tip power adapter. To Complete this solution the ThinkCentre Tiny Sandwich Kit II(4XH0N04098) or Tiny VESA Mount II(Option PN: 4XF0N03161) is required. |
| Product Type | Mounting Adapter |
| Product Name | ThinkCentre Tiny Power Cage III |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4XF1M39041 |
| Product Information | |
| Device Supported |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo Mounting Adapter for Mini PC, Power Adapter - Black (4xf1m39041)
$33.38