Lexar LD4AU032GB3200GSST 32GB DDR4 3200MHz CL22 Desktop Memory Module
- SKU:
- MPN:
- ld4au032g-b3200gsst
- Availability:
- Usually ships the same or next business day.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/12/2026 11:47:04 PM PST
- Stock Update:
- 05/12/2026 11:47:04 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Specs
| Physical Characteristics | |
| Thickness | 1.2" |
| Form Factor | DIMM |
| Number of Pins | 288-pin |
| Width | 5.2" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| General Information | |
| Brand Name | Lexar |
| Manufacturer Website Address | http://www.lexarmedia.com |
| Product Type | RAM Module |
| Product Name | DDR4-3200 UDIMM Desktop Memory |
| Manufacturer | Lexar, Inc |
| Manufacturer Part Number | LD4AU032G-B3200GSST |
| Technical Information | |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Number of Modules | 1 x 32 GB |
| Memory Size | 32 GB |
| CAS Latency | CL22 |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Device Supported |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Signal Processing | Unbuffered |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose