lg displays
LG 34CN650N-6A All-in-One Thin ClientIntel Celeron J4105 Quad-core [4 Core] 1.50 GHz
- SKU:
- 18184014
- MPN:
- 34cn650n-6a
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/29/2026 10:43:12 PM PST
- Stock Update:
- 05/29/2026 10:43:12 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Why Cloud Device
Productivity and Efficiency
LG offers various Thin Client form factors. LG's excellence in display products can add value to your work environment with better performance.
Quad-core Processor
More Powerful Performance
With advanced Quad-core Processor and a powerful system memory option, the 34CN650N-6A helps you complete your work.
34" UltraWide™ Full HD IPS Display
More Space for Working Together
The 21:9 UltraWide™ Full HD resolution (2560x1080) offers 33% more screen space compared to 16:9 Full HD display. The IPS display panel delivers uniform and clear picture quality from almost any viewing angle. You can use it to view multiple windows at once and share screens with colleagues easily.
Supports up to 2 Displays
Create Productive Workstations
LG's 34CN650N-6A supports up to 4K UHD resolution dual displays. With the flexibility for multi-monitor set-up, seeing more is easy.
Pop-up Type Full HD Webcam
The 34CN650N-6A All-in-One Thin Client features a pop-up type Full HD webcam with integrated speaker, making it easy to participate in video conferences.
Fanless Design
The fanless design of the 34CN650N-6A helps to create a more pleasant office environment by decreasing the noise from the Thin Client as well as decreasing the heat it emits.
Ergonomic Stand
Create a comfortable workspace with versatile screen tilt and height adjustments and the one click stand feature.
Features
No
Additional Information:
Energy Star:
No
Trusted Platform Module (TPM) Type:
Hardware
Features:
Wake-on-LAN (WoL)
Country of Assembly:
Mexico
Specs
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices |
|
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Power | 5 W |
| Webcam | Yes |
| Power Description | |
| Radio Frequency (Dual Band) | No |
| Processor | |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Model | J4105 |
| Maximum Turbo Speed | 2.50 GHz |
| Processor Type | Celeron |
| Processor Speed | 1.50 GHz |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | All-in-One |
| Weight (Approximate) | 18.30 lb |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Product Color | Black |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Height | 9" |
| Color Family | Black |
| Width | 32.5" |
| Depth | 22.4" |
| Weight without Stand (Approximate) | 14.60 lb |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | 3 Year limited |
| Limited Warranty | 3 Year |
| I/O Expansions | |
| SFP Slot | No |
| Memory | |
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Flash Memory | 16 GB |
| Display & Graphics | |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Response Time Details | 5ms |
| Screen Size | 34" |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Brightness | 300 Nit |
| Dynamic Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Tilt Angle | -5° (Front) |
| Stand Adjustments | Tilt |
| Screen Mode | Full HD |
| Pivot | No |
| Maximum Adjustable Stand Height | 3.94" |
| General Information | |
| Brand Name | LG |
| Manufacturer Website Address | https://solutions.lg.com/us |
| Marketing Information | Why Cloud Device Productivity and Efficiency LG offers various Thin Client form factors. LG's excellence in display products can add value to your work environment with better performance. Quad-core Processor More Powerful Performance With advanced Quad-core Processor and a powerful system memory option, the 34CN650N-6A helps you complete your work. 34" UltraWide™ Full HD IPS Display More Space for Working Together The 21:9 UltraWide™ Full HD resolution (2560x1080) offers 33% more screen space compared to 16:9 Full HD display. The IPS display panel delivers uniform and clear picture quality from almost any viewing angle. You can use it to view multiple windows at once and share screens with colleagues easily. Supports up to 2 Displays Create Productive Workstations LG's 34CN650N-6A supports up to 4K UHD resolution dual displays. With the flexibility for multi-monitor set-up, seeing more is easy. Pop-up Type Full HD Webcam The 34CN650N-6A All-in-One Thin Client features a pop-up type Full HD webcam with integrated speaker, making it easy to participate in video conferences. Fanless Design The fanless design of the 34CN650N-6A helps to create a more pleasant office environment by decreasing the noise from the Thin Client as well as decreasing the heat it emits. Ergonomic Stand Create a comfortable workspace with versatile screen tilt and height adjustments and the one click stand feature. More from the Manufacturer |
| Product Type | Thin Client |
| Product Name | 34CN650N-6A Thin Client |
| Manufacturer | LG Electronics |
| Manufacturer Part Number | 34CN650N-6A |
| Product Model | 34CN650N-6A |
| Storage | |
| Drive Type | Flash |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C Detail | 1 x USB Type-C In |
| Number of USB 3.1 Ports | 4 |
| Audio Line Out | Yes |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Total Number of USB Ports | 7 |
| Expansion Details | Expansion Slot:NO |
| USB Type-C | Yes |
| Headphone/Microphone Combo Port | No |
| VGA | No |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort | Yes |
| DVI | No |
| Audio Line In | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.0 |
| Operating System | |
| Operating System | No |
Warranty Information