LG Electronics
LG Hospitality 65UK670H0UD 65" Smart LED-LCD TV - 4K UHDTV - High Dynamic Range [HDR]
- SKU:
- 21317467
- MPN:
- 65uk670h0ud
- Availability:
- Usually ships in 2-3 business days. In stock at our AZ, GA, NV, OH, PA, TX warehouses.
- Shipping:
- $263.16 (Fixed Shipping Cost)
- Stock Update:
- 04/04/2026 06:41:51 PM PST
- Stock Update:
- 04/04/2026 06:41:51 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Country of Origin:
Mexico
Mexico
Specs
| Video | |
| Scan Format | 2160p |
| High Dynamic Range (HDR) Type | HDR10 |
| Video Signal Standard | 4K UHDTV |
| High Dynamic Range (HDR) | Yes |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| General Information | |
| Brand Name | LG |
| Manufacturer Website Address | https://solutions.lg.com/us |
| Product Type | Smart LED-LCD TV |
| Product Name | Hospitality 65UK670H0UD Smart LED-LCD TV |
| Manufacturer | LG Electronics |
| Manufacturer Part Number | 65UK670H0UD |
| Product Model | 65UK670H0UD |
| Product Line | Hospitality |
| Technical Information | |
| Viewable Screen Size | 65" |
| Internet Access | Yes |
| Operating System | webOS 5.0 |
| Features |
|
| PC Streaming | Yes |
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size Class | 65" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
LG Hospitality 65UK670H0UD 65" Smart LED-LCD TV - 4K UHDTV - High Dynamic Range [HDR]
$1,142.07