Lian Li P28ARGBW ARGB Side Light Strip Set For 28mm Performance Fans White
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
MPN:
p28argb-w
Availability:
Usually ships the same or next business day. In stock at our CA warehouse.
Shipping:
Calculated at Checkout
Stock Update:
05/13/2026 04:43:54 AM PST
Bulk discount rates
Stock Update:
05/13/2026 04:43:54 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
EXQUISITE RGB LOOK
DAISY-CHAIN DESIGN
EXTRA SPACE NEEDED
After adding the side ARGB strip, the width of a one-side installation is 129mm, and 136mm for a two-side installation. Please make sure that there is enough clearance for the side ARGB strips when configuring your build.PRODUCT NAME
SIDE ARGB Kit for LIAN LI Performance Fan
MODEL
P28ARGB-W
COLOR
White
MATERIAL
PC /ABS/ Aluminum
RATED VOLTAGE
DC 5V
CONNECTOR
3-PIN SM type (include an adaptor to MB 5V ARGB)Item Dimension (L inchxW inchxH inch)
6 x 4 x 2
Weight
1 lb
Warranty Information
2 Years
View AllClose
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
0 Reviews
Main