Lian Li 12SLIN1W3B Wireless 120mm ARGB Case Fans SL-Infinity Triple Pack Black
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
MPN:
12slin1w3b
Availability:
Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, NJ warehouses.
Shipping:
Calculated at Checkout
Stock Update:
05/14/2026 04:45:23 AM PST
Bulk discount rates
Stock Update:
05/14/2026 04:45:23 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
UNI FAN SL-INF Wireless
Wireless software control for both fan speed and ARGB lighting via L-Connect 3
Cableless RGB and PWM syncone receiver per fan cluster, no controller wiring needed
Triple-zone lighting: blade hub, diffused side strip, and inner edge
Two different designs on two sides of the fans frame.
Receiver can be connected to both sides of the fan.
58 addressable LEDs per fan for immersive lighting effects
Embedded Fluid Dynamic Bearing (FDB) for superior durability and low-noise operation
Seamless quick-connect PIN system for fast and clean daisy-chaining
UNI FAN SL-INF WIRELESS 120 COLOR
BLACK NUMBER OF FANS
3 MATERIAL
PBT / PC / Aluminum RATED VOLTAGE
DC 12V (FAN) and 5V (LED) FAN SPEED
0, 200 to 2300 RPM AIR PRESSURE
3.4 mmH2O AIRFLOW
67 CFM ACOUSTIC NOISE
29.2 dBA BEARING TYPE
FDB LOCKED CURRENT
more than or equal to 50mA OPERATIONAL VOLTAGE
DC12V and 5V START-UP VOLTAGE
DC 6.0V INPUT CURRENT
180mA (Fan) / 600mA (LED) INPUT POWER
5.16W NUMBER OF LEDS
58Item Dimension (L inchxW inchxH inch)
6 x 5 x 7
Weight
2.00 lb
Warranty Information
3 Years
View AllClose
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
0 Reviews
Main