Liebert
Liebert VRA4000 Vr Bolt Down Brackets Cpnt
- SKU:
- 21267057
- MPN:
- vra4000
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/17/2026 09:17:18 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $81.24 each 81.24 |
| Buy 3 or above | and pay only $79.64 each 79.64 |
- Stock Update:
- 05/17/2026 09:17:18 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Vertiv VR Bolt Down Brackets- Vertiv cable bracket - Bracket - black - 2 Pack
- Manufacturer: ?Vertiv Co
- UPC: ?767041024883
- Global Trade Identification Number: ?00767041024883
- Item model number: ?VRA4000
- Item Weight: ?4 pounds
- Product Dimensions: ?15 x 5 x 14.2 inches
- Item Dimensions LxWxH: ?15 x 5 x 14.2 inches
Vertiv VR bolt down brackets - Black
Features
Compatibility:
Vertiv VR Rack
Thailand
Vertiv VR Rack
Country of Origin:
Thailand
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 3.97 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 14.20" |
| Color Family | Black |
| Width | 3.20" |
| Depth | 4.70" |
| General Information | |
| Brand Name | VERTIV |
| Manufacturer Website Address | http://www.vertiv.com/ |
| Marketing Information | Bolt Down Brackets are used to secure rack to data center floor when anti-tip is required. Brackets are included with shipment of rack. Additional brackets can be ordered. Color: black. More from the Manufacturer |
| Product Type | Mounting Bracket |
| Product Name | VR Bolt Down Brackets (Qty 2) |
| Manufacturer | Vertiv |
| Manufacturer Part Number | VRA4000 |
| Product Model | VRA4000 |
| Packaged Quantity | 2 |
| Product Information | |
| Device Supported | Rack |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Liebert VRA4000 Vr Bolt Down Brackets Cpnt
$85.39