Logitech
Logitech GROUP Hub - External (993001136)
- SKU:
- 18244558
- MPN:
- 993-001136
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, SC warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/27/2026 03:40:36 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $40.89 each 40.89 |
| Buy 3 | and pay only $38.42 each 38.42 |
| Buy 4 | and pay only $36.23 each 36.23 |
| Buy 5 - 9 | and pay only $35.48 each 35.48 |
| Buy 10 or above | and pay only $33.99 each 33.99 |
- Stock Update:
- 05/27/2026 03:40:36 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Logitech 993-001136 USB 2.0 Interface Hub- Hub for Logitech group conference webcam
- Original Logitech replacement part
- USB Ports: 1 x USB Type B
- Brand: Logitech
- Series: 993-001136
- Item model number: 993-001136
- Item Weight: 0.704 ounces
- Product Dimensions: 8.27 x 8.27 x 1.57 inches
- Item Dimensions LxWxH: 8.27 x 8.27 x 1.57 inches
- Color: Black / silver
- Processor Count: 1
- Manufacturer: Logitech
Logitech replacement USB hub for the Logitech group conferencing system. Interface: Power 2 x Mini-DIN. USB Ports: 1 x USB Type B.
Features
Country of Origin:
China
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Weight (Approximate) | 2.93 oz |
| Height | 3.7" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 2.9" |
| General Information | |
| Brand Name | Logitech |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com |
| Marketing Information | Spare USB Hub for GROUP Video conferencing system. |
| Product Type | USB Hub |
| Product Name | GROUP Hub |
| Manufacturer | Logitech |
| Manufacturer Part Number | 993-001136 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Logitech GROUP Hub - External (993001136)
$46.79