Logitech
Logitech Pebble 2 Combo Keyboard & Mouse (920-012061)
- SKU:
- 20496734
- MPN:
- 920-012061
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/21/2026 09:23:00 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $66.47 each 66.47 |
| Buy 3 | and pay only $63.96 each 63.96 |
| Buy 4 - 19 | and pay only $62.71 each 62.71 |
| Buy 20 or above | and pay only $60.01 each 60.01 |
- Stock Update:
- 05/21/2026 09:23:00 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Defy boring with the Logitech Pebble 2 Combo. A minimalist, slim design makes this combo as iconic as you and super portable. Pair up to three wireless devices and easily switch between them with a press of a button. Use the products your way with the customizable Function shortcut keys and mouse button. Maximum Wireless Range: 32.8 ft; Connector/Port/Interface: USB; Wired/Wireless: Wireless; Operating System Compatibility: Android 9.0 or Later; Chrome OS; iPad OS 14 or Later, Linux; mac OS 11 or Later; Windows10, 11.Important Info Document (IID); Receiver; User Documentation; Warranty Card
Global Product Type:Wireless Keyboard & Mouse Combinations
Features
Package Contents:
Chromebook
- Pebble 2 Combo Keyboard & Mouse
- 2 X AAA Batteries (Pre-installed)
- 1 x AA Alkaline Battery (Pre-installed)
- User Documentation
- Logi Bolt Receiver
- Important Info Document (IID)
Operating System Compatibility:
Windows 10
Windows 11
Mac OS X 11.0 Big Sur
Linux
ChromeOS
iPadOS 14
Android 9.0 Pie
iOS 14
Platform Supported:
PC
Mac
Device Supported:
Chromebook
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE)
Specs
| Keyboard/Keypad | |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Power Description | |
| Power Source | Battery |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Pointing Device Type | Mouse |
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Physical Characteristics | |
| Keyboard/Keypad Height | 0.63" |
| Keyboard/Keypad Width | 10.98" |
| Keyboard/Keypad Color | Tonal Graphite |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 2.68 oz |
| Pointing Device Height | 1.05" |
| Pointing Device Width | 2.31" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.88" |
| Pointing Device Color | Tonal Graphite |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 14.64 oz |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB Type A |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Battery Information | |
| Battery Size Supported |
|
| Battery Included | Yes |
| General Information | |
| Brand Name | Logitech |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com |
| Marketing Information | Defy Boring with the Pebble 2 Combo made with recycled plastic[1]. Its minimalist, slim design makes it as iconic as you and super portable. Pair up to 3 wireless devices across OS and switch between devices with a press of a button. (Logi Bolt receiver also included). With Logi Options+ app[2], you can customize your Pebble Mouse 2 M350s' middle button with shortcuts that shuffle your Spotify playlist, send emojis on WhatsApp, and more. Personalize the 10 keyboard Fn shortcut keys[2] to work how you want and save time. Work, browse, and chat with quiet clicks and typing, and go for longer with the durable battery[4]. [1] Pebble 2 Combo plastic content: Pebble Keys 2 K380s minimum 49% recycled plastic and Pebble Mouse 2 M350s minimum 58% recycled plastic, excluding plastic in printed wiring assembly (PWA) and packaging. [2] Logi Options+ App is available on Windows and macOS at logi.com/optionsplus [4] Battery life may vary based on user and computing conditions. |
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Product Name | Pebble 2 Combo Keyboard & Mouse |
| Manufacturer | Logitech |
| Manufacturer Part Number | 920-012061 |
| Product Line | Pebble 2 Combo |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Logitech Pebble 2 Combo Keyboard & Mouse (920-012061)
$72.72