Lorell
Lorell Carrying Case [attach] For Document - Black - Vinyl (LLR61614)
- SKU:
- 18089594
- MPN:
- llr-61614
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CA, CO, FL, GA, MD, MI, MN, MO, NC, NH, NJ, OH, OK, TX, UT, VA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/23/2026 06:53:00 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 25 or above | and pay only $46.41 each 46.41 |
- Stock Update:
- 05/23/2026 06:53:00 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Sturdy attache case expands a full inc, from 4" to 5", to provide added space when needed. Dual combination locks offer security for your important papers. Attache includes a full organizer and a file pocket for easy access to needed business tools. Case is made of durable vinyl.
Features
Assembly Required:
No
Document
No
China
No
Application/Usage:
Document
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Vinyl |
| Product Color | Black |
| Height | 12.5" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 4" |
| General Information | |
| Brand Name | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Marketing Information | Sturdy Attache Case expands a full inch, from 4" to 5" , to provide added space when needed. Dual combination locks offer security for your important papers. Attache includes a full organizer and a file pocket for easy access to needed business tools. Case is made of durable vinyl. |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | Expandable Attache Case |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 61614 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Case Features |
|
| Style | Attaché |
| Adjustable Strap | No |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lorell Carrying Case [attach] For Document - Black - Vinyl (LLR61614)
$61.19