Lorell
Lorell Training Table Metal Connector - Metal - Black (llr-60723)
- SKU:
- 18074300
- MPN:
- llr-60723
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CA, CO, GA, MO, TX, VA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/20/2026 07:09:03 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $38.68 each 38.68 |
| Buy 3 | and pay only $36.19 each 36.19 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $34.04 each 34.04 |
| Buy 10 - 37 | and pay only $31.79 each 31.79 |
| Buy 38 or above | and pay only $30.28 each 30.28 |
- Stock Update:
- 05/20/2026 07:09:03 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Reliable metal connector joins two Lorell Training Tables and even keeps the tables together as the top flips up in a one-way fold for storage. Connector comes with two adjustable screws and four blot washers for easy attachment.Package Contents:
- Training Table Metal Connector
- 2 x Adjustable Screw
- 4 x Blot Washer
Features
Package Contents:
Yes
No
China
- Training Table Metal Connector
- 2 x Adjustable Screw
- 4 x Blot Washer
Assembly Required:
Yes
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Metal |
| Product Color | Black |
| Height | 0.37" |
| Color Family | Black |
| Width | 4.63" |
| Depth | 1.25" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | <p>LIMITED LORELL</p> |
| Limited Warranty | 5 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Marketing Information | Reliable metal connector joins two Lorell Preference Training Tables and even keeps the tables together as the top flips up in a one-way fold for storage. Connector comes with two adjustable screws and four blot washers for easy attachment. |
| Product Type | Connector |
| Product Name | Preference Training Table Connector |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 60723 |
| Product Series | Preference |
| Packaged Quantity | 1 Set |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lorell Training Table Metal Connector - Metal - Black (llr-60723)
$44.61