Lunasea Lighting LLB-51MC-81-00 Lunasea 1600 Lumen Indoor/outdoor Engine Room Light
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
MPN:
llb-51mc-81-00
Availability:
Usually ships the same or next business day. In stock at our NJ warehouse.
Shipping:
Calculated at Checkout
Stock Update:
05/12/2026 10:34:59 PM PST
Stock Update:
05/12/2026 10:34:59 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
1600 Lumen Indoor/Outdoor Engine Room Light
Features:
  • Bake urethane corrosion-resistant finish
  • IP67 Waterproof design
  • Easy installation
Technical Specifications:
  • Lumens - 1600
  • Dimensions (H x W x D) - 2.9”  x 5.1”  x  0.59”
  • Voltage - 10 - 40 V