Magic Chef
Magic Chef MCBM920S1 9.2 Cuft. Bottom Freezer Refrigerator Estar
- SKU:
- 18166554
- MPN:
- mcbm920s1_26
- Availability:
- Out of stock
- Shipping:
- $368.42 (Fixed Shipping Cost)
- Stock Update:
- 03/10/2023 11:27:47 AM PST
- Stock Update:
- 03/10/2023 11:27:47 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Energy Star:
Yes
Yes
Specs
| Freezer | |
| Ice Maker | No |
| Net Freezer Capacity | 2.80 ft? |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 130 lb |
| Product Color | White |
| Height | 59.8" |
| Width | 23.8" |
| Depth | 26.8" |
| Material Details | <p>Glass Shelf</p> |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Energy & Performance | |
| Energy Consumption per Year | 374 kWh |
| Installation Type | Freestanding |
| General Information | |
| Brand Name | MC Appliance |
| Manufacturer Website Address | http://www.mcappliance.com |
| Product Type | Refrigerator/Freezer |
| Product Name | 9.2 cu. ft. Refrigerator in White |
| Manufacturer | MC Appliance Corporation |
| Manufacturer Part Number | MCBM920W1 |
| Product Model | MCBM920W1 |
| Technical Information | |
| Number of Doors/Drawers | 2 |
| Defrost Type | Auto-defrost |
| Style | Bottom Freezer |
| Net Total Capacity | 9.20 ft? |
| Features |
|
| Door Type | Reversible |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Magic Chef MCBM920S1 9.2 Cuft. Bottom Freezer Refrigerator Estar