Marson
Da-Lite Tensioned Advantage 130" Electric Projection Screen (mar-34604)
- SKU:
- 18085639
- MPN:
- mar-34604
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, GA, IN, TX warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/26/2026 12:27:56 AM PST
- Stock Update:
- 05/26/2026 12:27:56 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
- Choose the 34604 for installing larger size rivet-nuts and threadserts.
- Model 34604 Now with extended range over it's predecessor is a heavy-duty tool that will install from 10-24/32 threads through 3/8-16 and 5mm - 10mm Threaded Inserts in aluminum or steel.
- The tool comes with 1/4-20 mandrel and nosepiece.
- Weight: 4 1/4 lbs.
Package Contents:
Features
Package Contents:
Tensioned Advantage Projection Screen UL Plenum Rated Case
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| General Information | |
| Brand Name | Da-Lite |
| Manufacturer Website Address | http://www.da-lite.com |
| Product Type | Projection Screen |
| Product Name | Tensioned Advantage Projection Screen |
| Manufacturer | Da-Lite Screen Company |
| Manufacturer Part Number | 34604 |
| Product Line | Tensioned Advantage |
| Technical Information | |
| Screen Folding Mechanism | Electric |
| Screen Fabric | Da-Mat |
| Screen Width | 110" |
| Screen Height | 69" |
| Diagonal Image Size | 130" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Da-Lite Tensioned Advantage 130" Electric Projection Screen (mar-34604)
$402.19