Bi-Silque Visual Communication
MasterVision Ayda Fabric Bulletin Board - 18" x 24" (fa02439214)
- SKU:
- 20849207
- MPN:
- fa02439214
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our TX warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/29/2026 08:28:17 PM PST
- Stock Update:
- 05/29/2026 08:28:17 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
This aluminum framed board has a four-corner mounting system that can be positioned either vertically or horizontally. This bulletin board is perfect for photos, notes, memories, reminders, illustrations, training materials and more.
Package Contents:
- Ayda Fabric Bulletin Board - 18" x 24"
- Mounting Hardware
Features
Package Contents:
No
0%
No
Portugal
- Ayda Fabric Bulletin Board - 18" x 24"
- Mounting Hardware
Assembly Required:
No
Post-consumer-waste%:
0%
Recycled:
No
Country of Origin:
Portugal
Specs
| General Information | |
| Brand Name | MasterVision |
| Manufacturer Website Address | http://www.bisilque.com |
| Marketing Information | Ayda Fabric Bulletin Board is a cost-efficient solution that delivers effective posting and versatility for office and facility communications. Self-healing surface allows enhanced durability and resilience and never shows pinholes. Aluminum frame features a four-corner mounting system that lets you position it either vertically or horizontally. Bulletin Board is perfect for photos, notes, memories, reminders, illustrations, training materials and more. |
| Product Type | Bulletin Board |
| Product Name | Ayda Fabric Bulletin Board - 18" x 24" |
| Manufacturer | Bi-silque S.A |
| Manufacturer Part Number | FA02439214 |
| Product Line | Ayda |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Board Surface Material |
|
| Application/Usage |
|
| Frame Material | Aluminum |
| Board Surface Color | Blue |
| Features |
|
| Board Width | 24" |
| Board Height | 18" |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
MasterVision Ayda Fabric Bulletin Board - 18" x 24" (fa02439214)
$34.28