Mimo Monitors
Mimo Monitors 32in Open Frame; PCAP Touch; DVI; HDMI (m32080c-of)
- SKU:
- 21492280
- MPN:
- m32080c-of
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/27/2026 03:31:38 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 or above | and pay only $793.87 each 793.87 |
- Stock Update:
- 05/27/2026 03:31:38 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Package Contents:- 32in Open Frame; PCAP Touch; DVI; HDMI
- 12v Power Supply
- 4 x Mounting Brackets
- Screws
- 1 x VGA cable
- 1 x DVI cable
- 1 x USB 2.0
Features
Package Contents:
China
- 32in Open Frame; PCAP Touch; DVI; HDMI
- 12v Power Supply
- 4 x Mounting Brackets
- Screws
- 1 x VGA cable
- 1 x DVI cable
- 1 x USB 2.0
Country of Origin:
China
Specs
| Power Description | |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 17.7" |
| Width | 29.8" |
| Depth | 1.8" |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| HDMI | Yes |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | Yes |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Viewable Screen Size | 31.50" |
| Display Screen Type | LCD |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Scan Format | 1080p |
| Brightness | 300 Nit |
| General Information | |
| Brand Name | Mimo Monitors |
| Manufacturer Website Address | http://www.mimomonitors.com |
| Product Type | Open-frame Digital Signage Display |
| Product Name | 32in Open Frame; PCAP Touch; DVI; HDMI |
| Manufacturer | Mimo Monitors, Inc |
| Manufacturer Part Number | M32080C-OF |
| Product Model | M32080C-OF |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Mimo Monitors 32in Open Frame; PCAP Touch; DVI; HDMI (m32080c-of)
$810.89