Optoma
Optoma ML750I Portable WXGA LED Projector 700 Lumens
- SKU:
- 21284319
- MPN:
- ml750i
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL, NJ, OH warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/18/2026 12:30:43 AM PST
- Stock Update:
- 05/18/2026 12:30:43 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
When you're on the move and need to present in seconds, the ML750i mini-portable LED projector is your reliable, go-anywhere display solution. Weighing less than 1 pound (0.88 lbs) and compact enough to fit in a backpack or the palm of your hand, it's perfect for traveling professionals without a dedicated workspace. Whether you're pitching the next big idea or showing content to a client, the ML750i delivers excellent image quality and convenient connectivity for quick setup. It's also a great option for discrete digital signage.DLP projector portable 700 lumens
Features
Application/Usage:
Presentation
Presentation
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Portable |
| Interfaces/Ports | |
| DisplayPort | No |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Display & Graphics | |
| Native Aspect Ratio | 16:10 |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Native Resolution | 1280 x 800 |
| General Information | |
| Brand Name | Optoma |
| Manufacturer Website Address | http://www.optomausa.com |
| Product Type | DLP Projector |
| Product Name | ML750i DLP Projector |
| Manufacturer | Optoma Technology |
| Manufacturer Part Number | ML750I |
| Product Model | ML750i |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Technical Information | |
| Bluetooth | No |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Lamp | |
| Lamp Type | Lamp |
| Number of Lamps | 1 |
| Image | |
| Standard Mode Brightness | 700 lm |
| Projection Lens | |
| Minimum Projection Distance | 21.65" |
| Maximum Projection Distance | 10.60 ft |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Optoma ML750I Portable WXGA LED Projector 700 Lumens
$752.21