Panasonic
Panasonic UT-1005 Devmt Ultm Unvmt Shrt Lug
- SKU:
- 18261081
- MPN:
- ut-1005
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our MS warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/15/2026 04:28:13 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 - 3 | and pay only $268.26 each 268.26 |
| Buy 4 or above | and pay only $262.44 each 262.44 |
- Stock Update:
- 05/15/2026 04:28:13 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Package Contents:- Cradle
- Adaptor Lug Kit
- Easy Lug Kit Install Instructions
Features
Package Contents:
Yes
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
- Cradle
- Adaptor Lug Kit
- Easy Lug Kit Install Instructions
Environmentally Friendly:
Yes
Compatibility:
Compatible Devices:
- Zebra ET8x Tablet PC
- Acer Enduro N3 Notebook
- Fujitsu Lifebook T937 Tablet PC
- Fujitsu Lifebook T938 Tablet PC
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 3.72 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 2.5" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 15.8" |
| General Information | |
| Brand Name | Havis |
| Manufacturer Website Address | http://www.havis.com |
| Product Type | Cradle |
| Product Name | Cradle |
| Manufacturer | Havis, Inc |
| Manufacturer Part Number | UT-1005 |
| Technical Information | |
| Device Supported |
|
| Rugged | Yes |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panasonic UT-1005 Devmt Ultm Unvmt Shrt Lug
$273.90