Panduit
Panduit AFR Power Rated Two Piece Snap Together Junction Box - Black (afr4jb2sbl)
- SKU:
- 21293932
- MPN:
- afr4jb2sbl
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our NJ warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/20/2026 02:33:22 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $41.87 each 41.87 |
| Buy 3 | and pay only $39.81 each 39.81 |
| Buy 4 | and pay only $37.70 each 37.7 |
| Buy 5 - 8 | and pay only $37.08 each 37.08 |
| Buy 9 or above | and pay only $35.98 each 35.98 |
- Stock Update:
- 05/20/2026 02:33:22 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Panduit AFR4JB2SBL- High quality Panduit product
- Brand: Panduit
- UPC: 613056449053
- Manufacturer: Panduit
- Model Number: AFR4JB2SBL
- Mfr Part Number: AFR4JB2SBL
- Built-In Media: coaxial-cables
- Installation Type: Self-Adhesive
The product type is Panduit AFR4JB2SBL High quality Panduit product, Industrial-grade quality, Easy to Install.
Features
Environmentally Friendly:
Yes
Pan-Way Above Floor Raceway System
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Yes
Compatibility:
Pan-Way Above Floor Raceway System
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Length | 6.94" |
| Product Color | Black |
| Height | 2.74" |
| Color Family | Black |
| Width | 6.50" |
| General Information | |
| Brand Name | Panduit |
| Manufacturer Website Address | http://www.panduit.com |
| Product Type | Cable Organizer |
| Product Name | AFR Power Rated Two Piece Snap Together Junction Box - Black |
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Manufacturer Part Number | AFR4JB2SBL |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Junction Box |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panduit AFR Power Rated Two Piece Snap Together Junction Box - Black (afr4jb2sbl)
$46.36