Panduit
Panduit LD10 / LDPH10 Bend Radius Tee Fitting (tfc10wh-x)
- SKU:
- 21003055
- MPN:
- tfc10wh-x
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IN warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/25/2026 02:33:41 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $34.85 each 34.85 |
| Buy 3 | and pay only $32.10 each 32.1 |
| Buy 4 | and pay only $31.02 each 31.02 |
| Buy 5 - 8 | and pay only $29.63 each 29.63 |
| Buy 9 or above | and pay only $28.80 each 28.8 |
- Stock Update:
- 05/25/2026 02:33:41 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Panduit TFC10 Tee Fitting for Use with LD10 and LDPH10 Raceway- Pack Qty 10
- Color White
- Product Dimensions: 4.7 x 1.6 x 0.9 inches
- Item Weight: 1 pounds
Tee fitting for use with LD10 and LDPH10 raceway, White, ABS, Length 4.73 in.
Features
Environmentally Friendly:
Yes
PANDUIT LD10/LDPH10 Cable Management
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Yes
Compatibility:
PANDUIT LD10/LDPH10 Cable Management
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Length | 4.73" |
| Product Color | White |
| Height | 0.93" |
| Color Family | White |
| Width | 1.62" |
| General Information | |
| Brand Name | Panduit |
| Manufacturer Website Address | http://www.panduit.com |
| Marketing Information | Tee fitting for use with LD10 and LDPH10 raceway, White, ABS, Length 4.73 in. |
| Product Type | Cable Routing |
| Product Name | LD10 / LDPH10 Bend Radius Tee Fitting |
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Manufacturer Part Number | TFC10WH-X |
| Product Model | TFC10WH-X |
| Packaged Quantity | 10 Pack |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Raceway |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panduit LD10 / LDPH10 Bend Radius Tee Fitting (tfc10wh-x)
$39.62