parsec technologies
Parsec Australian Shepherd Antenna PTA8AS4L2WBG15B
- SKU:
- 19897197
- MPN:
- pta8as4l2wbg15b
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/20/2026 08:44:34 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 or above | and pay only $420.68 each 420.68 |
- Stock Update:
- 05/20/2026 08:44:34 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The Australian Shepherd Series antennas are high-performance, 5G, CAT18 (600 MHz - 6GHz) antennas, available with 4X4 MIMO LTE, 4X4 MIMO WIFI, and GPS. The Australian Shepherd Series antennas are perfect for mobile and fixed wireless applications.
Features
Application/Usage:
Cellular Network
Wireless Data Network
GPS
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor |
|
| Product Color | Black |
| Height | 2.01" |
| Width | 2.45" |
| Depth | 13.15" |
| Interfaces/Ports | |
| Connector Type |
|
| General Information | |
| Brand Name | Parsec |
| Package Type | OEM |
| Manufacturer Website Address | http://parsec-t.com |
| Marketing Information | The Australian Shepherd Series antennas are high-performance, 5G, CAT18 (600 MHz - 6GHz) antennas, available with 4X4 MIMO LTE, 4X4 MIMO WIFI, and GPS. The Australian Shepherd Series antennas are perfect for mobile and fixed wireless applications. |
| Product Type | Antenna |
| Product Name | Australian Shepherd Antenna |
| Manufacturer | Parsec Technologies, Inc. |
| Manufacturer Part Number | PTA8AS4L2WBG15B |
| Product Line | Australian Shepherd |
| Packaged Quantity | 1 |
| Technical Information | |
| Operating Frequency Range |
|
| Antenna Gain (Isotropic) | 10 dBi |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Parsec Australian Shepherd Antenna PTA8AS4L2WBG15B
$445.55