ricoh
PCI T127120-PCI Extra High Yield Inkjet Ink Cartridge T127120, 127, T1271, T127120, 127 - Black - 1 / Pack (ept127120)
- SKU:
- 21338000
- MPN:
- ept127120
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our GA, Il warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/29/2026 02:36:27 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $16.03 each 16.03 |
| Buy 3 | and pay only $13.26 each 13.26 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $11.88 each 11.88 |
| Buy 10 - 27 | and pay only $8.89 each 8.89 |
| Buy 28 or above | and pay only $7.61 each 7.61 |
- Stock Update:
- 05/29/2026 02:36:27 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Premium Replacement compatibles are designed to print crisp graphics and text. Quality manufactured with the finest components. Produced to meet or exceed OEM performance. Yields 945 pages. Product Details:Features
Compatible to OEM Part Number:
Yes
Epson Stylus NX625 Epson WorkForce 7510 Epson WF-7510 Epson WF-7520 Epson WorkForce WF-3520 Epson WorkForce WF-3540 Epson WorkForce WF-7510 Epson WorkForce WF-7520 Epson WorkForce 7520 Epson WorkForce 3540 Epson WorkForce 545 Epson WorkForce 630 Epson WorkForce 633 Epson WorkForce 635 Epson WorkForce 645 Epson WorkForce 840 Epson WorkForce3520 Epson WorkForce3540 Epson WorkForce7510 Epson WorkForce7520
United States
T127120
127
T1271
TAA Compliant:
Yes
Compatibility:
Country of Origin:
United States
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 5.60 oz |
| Height | 4.3" |
| Width | 0.8" |
| Depth | 4.5" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | PCI |
| Manufacturer Website Address | http://www.premiumcompatibles.com |
| Marketing Information | Exact replacement for Epson T127120 127 Black, T1271 T127120, 127. For Use In: Epson Stylus NX625, WorkForce 7510, WF-7510, WF-7520, WorkForce WF-3520, WorkForce WF-3540, WorkForce WF-7510, WorkForce WF-7520, WorkForce 7520, WorkForce 3540, WorkForce 545, WorkForce 630, WorkForce 633, WorkForce 635, WorkForce 645, WorkForce 840, WorkForce3520, WorkForce3540, WorkForce7510, WorkForce7520. TAA Compliant Made in the USA |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Product Name | T127120-PCI Ink Cartridge |
| Manufacturer | Premium Compatibles, Inc |
| Manufacturer Part Number | T127120-PCI |
| Product Model | T127120-PCI |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Technical Information | |
| Print Color | Black |
| Print Technology | Inkjet |
| Yield Type | Extra High |
| Typical Print Yield | 945 Pages Black |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
PCI T127120-PCI Extra High Yield Inkjet Ink Cartridge T127120, 127, T1271, T127120, 127 - Black - 1 / Pack (ept127120)
$22.85