Hewlett Packard
Poly Studio R30 Video Conference Equipment (842f3aa-aba)
- SKU:
- 20532451
- MPN:
- 842f3aa-aba
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/28/2026 03:37:13 PM PST
- Stock Update:
- 04/28/2026 03:37:13 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
HP Poly Studio R30 Video Conference Equipment - 3840 x 2160 Video (Live) - 4K - USB - Internal Speaker(s) - Internal Microphone(s) - TAA Compliant- Graphics Modes (Live): 4K
- Maximum Video Resolution (Live): 3840 x 2160
- Speaker Form Factor: Internal
- Microphone Form Factor: Internal
- USB: Yes
Features
TAA Compliant:
Yes
Yes
Specs
| Power Description | |
| Power Source | DC Supply |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 1.81 lb |
| Product Color | Sand |
| Height | 3.4" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 3.2" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Video | |
| Graphics Modes (Live) | 4K |
| Maximum Video Resolution (Live) | 3840 x 2160 |
| General Information | |
| Brand Name | Poly |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Product Type | Video Conference Equipment |
| Product Name | Studio R30 Video Conference Equipment |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 842F3AA#ABA |
| Product Model | R30 |
| Product Line | Studio |
| Operating System | |
| Operating System Supported |
|
| Audio | |
| Speaker Form Factor | Internal |
| Microphone Form Factor | Internal |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Poly Studio R30 Video Conference Equipment (842f3aa-aba)
$637.42