ricoh
Premium Compatibles 841921-PCI Laser Toner Cartridge 841, 926, 841, 921, 841, 000 - Cyan - 1 / Pack (rc841921)
- SKU:
- 21011950
- MPN:
- rc841921
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our GA, Il, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/29/2026 06:05:57 PM PST
- Stock Update:
- 05/29/2026 06:05:57 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Premium Replacement compatibles are designed to print crisp graphics and text. Quality manufactured with the finest components. Produced to meet or exceed OEM performance. Yields 9,500 pages. Product Details:Features
Compatible to OEM Part Number:
Yes
Lanier MP-C2003 Lanier MP-C2503 Ricoh Aficio MP-C2003 Ricoh Aficio MP-C2003SP Ricoh Aficio MP-C2503 Ricoh Aficio MP-C2503SP Ricoh MP-C2003 Ricoh MP-C2003SP Ricoh MP-C2503 Ricoh MP-C2503SP Savin MP-C2003 Savin MP-C2503
United States
841
926
921
000
TAA Compliant:
Yes
Compatibility:
Country of Origin:
United States
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 1.13 lb |
| Height | 3.2" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 21.7" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | PCI |
| Manufacturer Website Address | http://www.premiumcompatibles.com |
| Marketing Information | Exact replacement for Ricoh 841926, 841921, 841931. For Use In: Lanier MP-C2003, MP-C2503, MP-C2003, MP-C2003SP, MP-C2503, MP-C2503SP, MP-C2003, MP-C2003SP, MP-C2503, MP-C2503SP, MP-C2003, MP-C2506. TAA Compliant Made in the USA |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Product Name | 841921-PCI Toner Cartridge |
| Manufacturer | Premium Compatibles, Inc |
| Manufacturer Part Number | 841921-PCI |
| Product Model | 841921-PCI |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Technical Information | |
| Print Color | Cyan |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 9500 Cyan |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Premium Compatibles 841921-PCI Laser Toner Cartridge 841, 926, 841, 921, 841, 000 - Cyan - 1 / Pack (rc841921)
$42.32