Rolodex
Rolodex Expressions Mesh Off Desk Shelf - 7" Height X 26" Width X 7" Depth - Steel - Black (22397ELD)
- SKU:
- 18236666
- MPN:
- 22397eld
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/20/2023 01:07:06 PM PST
- Stock Update:
- 10/20/2023 01:07:06 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Organize your desk and add storage space with the Rolodex Mesh Desk Shelf Accent. With a raised design, the Desk Shelf Accent increases workspace storage area by providing a space for items both on and underneath it. Desktop Sorting Rack/Space Saver Type: Off-Desk Shelf; Color(s): Black; Material(s): Wire; Width: 26.Global Product Type:Desktop Space Savers-Shelf/Riser
Features
Assembly Required:
No
0%
No
No
Post-consumer-waste%:
0%
Recycled:
No
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Steel |
| Weight (Approximate) | 5 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 7" |
| Color Family | Black |
| Width | 26" |
| Depth | 7" |
| General Information | |
| Brand Name | Rolodex |
| Manufacturer Website Address | http://www.sanford.com |
| Marketing Information | 26" shelf is great for getting items such as CDs, staples, tape dispensers and more off the desktop. Raises items approximately 7 1/4" off desktop. Made of durable rolled steel mesh. Features nonskid feet on steel legs to protect desktop. |
| Product Type | Desk Shelf |
| Product Name | Expressions Mesh Off Desk Shelf |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 22397 |
| Product Line | Expressions |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Book Storage |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Rolodex Expressions Mesh Off Desk Shelf - 7" Height X 26" Width X 7" Depth - Steel - Black (22397ELD)