samsung
Samsung 15m One Invisible Connection Cable for QLED 4K & The Frame TVs [2019] (vg-socr15-za)
- SKU:
- 20153734
- MPN:
- vg-socr15-za
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 05/19/2026 07:30:44 AM PST
- Stock Update:
- 05/19/2026 07:30:44 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The power of less
15m One Invisible Connection™ Cable for QLED 4K & The Frame (2019)
The Samsung One Invisible Connection™ cable minimizes clutter and uses a single, near-invisible cable to connect your QLED to external devices, including the power source. The result is a seamless surface that hides cables and integrates beautifully in your home.
Designing away from the outlet
Extended Cable Length for a Clean Look
With 15m, the One Connect Box™ can be positioned out of view. Reimagine your TV where you want it, not where it plugs in.
All in oneOne Connect Box™
External devices connect through one box, not the back of the TV. Hide them off to the side or inside a cabinet, it's time to design your space how you like it.
Blends with your home
One cord. No clutter.
Say goodbye to messy tangled wires. Hide all your device connections with the One Invisible Connection™ Cable, and your space will never be the same.
Perfect Harmony
Lose the clutter and invite the design. Stunning from any angle and fits seamlessly with any living space.
Features
Samsung QLED TVs:
- QN75Q90RAFXZA
- QN65Q90RAFXZA
- QN65LS03RAFXZA
- QN55LS03RAFXZA
- QN49LS03RAFXZA
- QN43LS03RAFXZA
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 0.88 lb |
| Product Color | Transparent |
| Shipping Weight (Approximate) | 1.28 lb |
| Shipping Width | 8.46" |
| Shipping Height | 8.15" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Marketing Information | The power of less 15m One Invisible Connection™ Cable for QLED 4K & The Frame (2019) The Samsung One Invisible Connection™ cable? minimizes clutter and uses a single, near-invisible cable to connect your QLED to external devices, including the power source. The result is a seamless surface that hides cables and integrates beautifully in your home. Designing away from the outlet Extended Cable Length for a Clean Look With 15m, the One Connect Box™ can be positioned out of view. Reimagine your TV where you want it, not where it plugs in. All in one One Connect Box™ External devices connect through one box, not the back of the TV. Hide them off to the side or inside a cabinet, it's time to design your space how you like it. Blends with your home One cord. No clutter. Say goodbye to messy tangled wires. Hide all your device connections with the One Invisible Connection™ Cable, and your space will never be the same. Perfect Harmony Lose the clutter and invite the design. Stunning from any angle and fits seamlessly with any living space. |
| Product Type | Data Transfer/Power Cable |
| Product Name | 15m One Invisible Connection Cable for QLED 4K & The Frame TVs (2019) |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | VG-SOCR15/ZA |
| Product Model | VG-SOCR15/ZA |
| Product Line | Invisible Connection |
| Technical Information | |
| Connector on Second End Details | 1 x Proprietary |
| Data Transfer Rate | 40 Gbit/s |
| Cable Type | Proprietary |
| Connector on First End Details | 1 x Proprietary |
| Connector Type on First End | Proprietary |
| Connector Type on Second End | Proprietary |
| Cable Length | 49.21 ft |
| Features | Molded |
| Cable Characteristic | Extension Cable |
| Device Supported | LED TV |
Warranty Information