samsung
Samsung 279840 M321r4ga3pb0-cwm 32g Ddr5 5600mhz Rdimm 2rx8 Bulk Pack
- SKU:
- 20539957
- MPN:
- 279840
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/22/2026 04:44:11 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 10 or above | and pay only $1,473.08 each 1473.08 |
- Stock Update:
- 05/22/2026 04:44:11 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Registered DIMM
Includes a register for enhancing clock, command and control signals Error correction available by added 8 bit parity signals Supports x4 / x8 Organization / up to 2 ranks per DIMM and 2DPC configuration Application : Server
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | RDIMM |
| Number of Pins | 288-pin |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Marketing Information | Registered DIMM Includes a register for enhancing clock, command and control signals Error correction available by added 8 bit parity signals Supports x4 / x8 Organization / up to 2 ranks per DIMM and 2DPC configuration Application : Server |
| Product Type | RAM Module |
| Product Name | RAM Modules |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | M321R4GA3PB0-CWM |
| Technical Information | |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Rank | Dual-rank |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Upgrade Type | Generic |
| Device Supported | Server |
| Memory Voltage | 1.10 V |
| Memory Standard | DDR5-5600/PC5-44800 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Samsung 279840 M321r4ga3pb0-cwm 32g Ddr5 5600mhz Rdimm 2rx8 Bulk Pack
$1,495.64