wisenet
Wisenet 4 Channel Pentabrid DVR - 2 TB HDD (HRX-435-2TB)
- SKU:
- 18868073
- MPN:
- hrx-435-2tb
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/11/2026 04:29:17 PM PST
- Stock Update:
- 05/11/2026 04:29:17 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Wisenet 4 Channel Pentabrid DVR, 2 TB HDD, Digital Video Recorder, HDMIWisenet 4 Channel Pentabrid DVR, 2 TB HDD 5-in-1 4CH Pentabrid DVR AHD/HDTVI/HDCVI/CVBS/IP inputs Total 6CH (Analog Max. 4CH and Network Max. 6CH supported), up to 8MP H.265, H.264, MJPEG codec 8/8fps@8MP, 12/12fps@5MP recording Coaxial control Up to 2 SATA HDDs(6TB/HDD) HDMI/VGA Dual monitor P2P service (QR code connect)
Specs
| Power Description | |
| Power Consumption | 40 W |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity | 2 TB |
| Physical Characteristics | |
| DVR Weight | 5.07 lb |
| Height | 1.7" |
| Width | 14.6" |
| Depth | 12.6" |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Composite Video Out | Yes |
| Number of VGA Out | 1 |
| USB | Yes |
| Composite Video In | Yes |
| HDMI | Yes |
| Total Number of Audio In Ports | 4 |
| Video | |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Video Signal Format |
|
| Maximum Resolution | 8MP |
| Video Formats |
|
| General Information | |
| Brand Name | Wisenet |
| Manufacturer Website Address | http://www.hanwha.com |
| Product Type | Video Surveillance Station |
| Product Name | 4 Channel Pentabrid DVR |
| Manufacturer | Hanwha Group |
| Manufacturer Part Number | HRX-435-2TB |
| Product Model | HRX-435 |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Remote Management | Yes |
| Technical Information | |
| System Components | Digital Video Recorder |
| HD Recording | Yes |
| Total Number of Channels | 4 |
| Connectivity Technology | Wired |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Wisenet 4 Channel Pentabrid DVR - 2 TB HDD (HRX-435-2TB)
$521.36