samsung
Samsung QB24C-T 24in Qbc-t Series Mntr Uhd Led Lcd Display
- SKU:
- 20748033
- MPN:
- qb24c-t
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our PA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/21/2026 09:20:48 PM PST
- Stock Update:
- 05/21/2026 09:20:48 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Tizen 7.0 Temperature Sensor Pivot Display Clock Battery168hrs Clock Keeping Built in Speaker5W 1ch IP5x Rating WiFi/BT Signage New Home Workspace Microsoft365/VMWare/RDP Custom Home AutoSource Switching Recovery Dicom Simulation Mode Director Mode Upgradable WebEngine Tizen Enterprise Platform Video Conference SolutionSpecs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 8.82 lb |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Height | 13.1" |
| Width | 21.5" |
| Depth | 1.3" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 36 Month |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| RS-232C Input | Yes |
| HDMI | Yes |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | Yes |
| Pixel Pitch | 10.8 mil |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Viewable Screen Size | 23.80" |
| Number of Simultaneous Touchpoints | 10 |
| Graphics Modes | Full HD |
| Display Screen Type | LCD |
| Response Time | 14 ms |
| Number of Screens | 1 |
| Video | |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Scan Format | 2160p |
| Brightness | 250 Nit |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Product Type | Digital Signage Display |
| Product Name | QB24C-T Digital Signage Display |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | LH24QBCTBGCXZA |
| Product Model | QB24C-T |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Software | |
| Operating System | Tizen |
| Technical Information | |
| Panel Technology | Advanced Super Dimension Switch ( ADS ) |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Samsung QB24C-T 24in Qbc-t Series Mntr Uhd Led Lcd Display